Иран постигна първи успех на олимпийските квалификации за Игрите в Париж следващото лято. "Персите" победиха Катар с 3:1 гейма (25:23, 23:25, 25:17, 25:23) в третия си двубой от надпреварата в зала "Мараканазиньо" в Рио де Жанейро, Бразилия.

Иран е на 6-а позиция във временното подреждане в група "А" с една победа, две загуби и 3 точки, а катарците са на последното осмо място без успех и без точки до момента. Утре иранците ще играят с Чехия, а Катар - с Куба. Мачовете са от 16:00 и 23:00 часа.

Над всички за "персите" днес бе Сабер Каземи с 26 точки (5 аса, 4 блока и 46% ефективност в атака). Амирхосейн Есфандиар и Мохамад Вализадех се отчетоха с още 14 и 11 точки за успеха.

За Катар капитанът Мубарак Даии (3 блока, 2 аса и 36% ефективност в атака) и Ренан Рибейро (1 блок, 45% ефективност в атака и 31% перфектно посрещане) завършиха със 17 и 15 точки. Натурализираният български разпределител Борислав Георгиев влизаше от резервната скамейка в отделните геймове и приключи с една точка от начален удар.