Мъжкият ни национален отбор ще излезе рано утре сутрин (3.10) от 05:00 часа българско време във втория си мач от олимпийската квалификация за Игрите в Париж следващото лято. Съперник на сънародниците ни ще е Аржентина. Турнирът се провежда в китайския град Сиан.

До момента "лъвовете" са с победа и загуба след първите два кръга. В събота надвихме домакините с 3:0 гейма, а вчера отстъпихме пред европейския първенец Полша с 0:3. Южноамериканците също тръгнаха с успех (3:0 над Мексико), а впоследствие бяха надиграни с 3:1 от канадците.

В група "С" са общо 8 отбора. Първите два в крайното подреждане ще заслужат квота за Олимпийските игри. Временно "гаучосите" са 5-и с 3 точки, колкото имаме и ние, но "трикольорите" са с по-лошо геймово съотношение.

В исторически план от близкото минало Аржентина е неудобен опонент за България. В 24 двубоя имаме 13 победи и 11 поражения, но 6 от последните 7 срещи завършиха в полза на аржентинците.