Александър Зверев се класира за полуфиналите на ATP 500 турнира на твърди кортове, който продължава в китайската столица Пекин. Той достигна тази фаза на надпреварата за трети път в кариерата си.

Германецът, който е настоящ олимпийски шампион, спечели с 6:1, 6:7(5), 6:3 мача си с чилиеца Николас Джари във втория четвъртфинал от турнира без да допусне пробив.

Срещата продължи два часа и 21 минути. Това бе седма поредна победа за златния медалист от Токио, след като триумфира с титлата в Чънду миналата седмица.

В битка за място на финала Зверев ще играе с втория в схемата и трети в света Даниил Медведев. Срещу него има 7 успеха и 9 поражения. Този сезон двамата играха 4 пъти, а по-малкият от братята Звереви е с 3 загуби и една победа.

По-късно днес са другите два четвъртфинала: Карлос Алкарас - Каспер Рууд и Григор Димитров срещу Яник Синер.

Подробности за мача на най-добрия ни тенисист четете ТУК.