Черно морe загуби от Ямбол първата си среща от Черноморските игри, които се провеждат във Варна. Гостите от Ямбол спечелиха с 86:80. Тайлър Къри вкара 29 точки за победителите и спечели 19 борби, а Геди Йозапайтис добави 24. За домакините Мартин Коцев вкара 18 точки, Къртис Джоунс бе точен 17 пъти, а Мартин Йорданов вкара 16 точки.

Домакините на турнира започнаха силно и за две минути и половина поведоха с 8:2. 3 минути преди края на първата част Ямбол успя да изравни при 12:12 след тройка на Геди Йозапайтис, а след това и поведе. Последва още едно равенство при 14:14, след което Черно море поведе с 3 точки. Домакините успяха да вземат първата четвърт с 20:16. Черно море започна добре и втората част, като поведе в началото с 10 точки при 26:16. В средата на периода преднината на домакините стана 12 точки - 33:21. На полувремето Черно море водеше с 44:31.

През второто полувреме Ямбол показа по-стойностна игра и спечели двете части, с което обърна резултата и спечели с 86:80.

Утре надпреварата продължава с нови два мача. От 16:00 часа играят Ямбол и Шумен, а от 18:30 е двубоят между Черно море и Академик Пловдив.