Отборът на Динамо Загреб спечели домакинството си на казахстанския Астана с 5:1 в първи мач от Група "С" на Лига на конференциите. Хърватският тим  не срещна никакви затруднения на своя "Максимир" и нито за момент победата на домакините не бе под въпрос.

Бруно Петкович откри резултата за Динамо в края на първата част, реализирайки дузпа. Същото упражнение се повтори в 53', когато отново Петкович бе точен от бялата точка. Марко Булат с прекрасен гол от пряк свободен удар покачи на 3:0 в 58', а почетното попадение за Астана бе дело на Камо Ховханисиян в 78'. Резервата Антонио Марин вкара за домакините в последните минути на редовното време, а дълбоко в продължението друга резерва в лицето на Тибор Халилович оформи крайния резултат.

В другия мач от групата Виктория Пилзен победи гостуващия тим на Балкани с 1:0