Якоб Ингебригтсен спечели втори златен медал от турнир от Диамантената лига за годината. В Юджийн атлетът от Норвегия записа постижение на една миля, а след това постигна европейски рекорд в бягането на 3000 метра.

Якоб Ингебригтсен изпревари само с една стотна Йомиф Кеджелча, финиширайки за 7:23.63 минути. Трети завърши американецът Грант Фишер.

Двукратната световна шампионка на 200 метра Шерика Джаксън спечели втори златен медал от Диамантената лига, след като добави към титлата си на 100 метра и тази на 200. Джаксън записа нов рекорд на турнира то 21.57 секунди. На второ място остана Мари-Жозе Та Лу (Кот д'Ивоар), а трета завърши Антоник Страхан (Бахами).

При мъжете на 200 метра триумфира олимпийският шампион Андре де Грас (Канада) с 19.76 секунди, който остави зад себе си атлетите от САЩ Кенет Беднарек и Ерийън Найтън.

Олимпийският шампион на 110 метра с препятствия Хенсъл Парчмънт от Ямайка спечели надпреварата при мъже с личен рекорд и най-добър резултат в света за сезона от 12.93 секунди, а в същата дисциплина при жените ликува Тоби Амусан от Нигерия. Световната рекордьорка записа резултат от 12.33 секунди.

Емануел Уанионий триумфира на 800 метра, побеждавайки световния шампион Марко Ароп и записвайки най-добър резултат в света за сезона и нов рекорд на турнира от 1:42.80 минути.