Дармщат и Борусия Мьонхенгладбах завършиха 3:3 в късния неделен мач от четвъртия кръг на германската Бундеслига. Двубоят се изигра на стадион "Мерк-Щадион ам Бьоленфалтор".

Халфът Марвин Мелем откри за домакините в 8-та минута след пас на защитника Фабиан Холанд. Хърватският бранител Матей Маглица удвои две минути по-късно, благодарение на подаване от полузащитника Тобиас Кемпе. Нападателят Тим Скарке покачи в 33-та минута чрез асистенция на австриеца Кристоф Кларер. В 49-та Матей Маглица от Дармщат получи директен червен картон за игра с ръка в наказателното си поле. При последвалата дузпа Томаш Чванчара пропусна. 6 минути след това съотборникът му Теосон-Джордан Сибачу намали, а голът бе изработен от Роко РайцФлориан Нойхаус също се разписа за гостите, а Чванчара оформи крайния резултат в 77-та.

Новакът Дармщат е на предпоследното 17-о място с една точка, a Борусия Мьонхенгладбах е 14-и с две.