Отборът на Казахстан спечели срещу България в мача от Световната група I на турнира за Купа "Дейвис" с 3:1 победи. Слез като гостите поведоха с 0:2 успеха вчера, днешният ден започна позитивно за българския отбор.

България спечели срещата на двойки, но в следващата среща Димитър Кузманов отстъпи пред Александър Бублик с 4:6 и 6:7 за час и 41 минути, с което 29-ят в света затвори двубоя в полза на Казахстан.

Димитър Кузманов на два пъти успяваше да върне пробив на световния номер 29, но казахстанецът в първия сет направи допълнителен брейк, а във втория нещата бяха решени в тайбрек, въпреки че българският тенисист имаше няколко сетбола, които бяха неутрализирани от добрите сервизи на съперника.

В решителната част на втория сет Александър Бублик направи само един минипробив, но той му беше достатъчен, за да затвори мача и като цяло двубоя между България и Казахстан след 7:4.

Така националите ни ще играят мач за оставане в тази група, а на Казахстан предстои плейоф за място в Световната група.