Реал Мадрид започна с победа новия баскетболен сезон в Испания, след като победи Барселона в първия полуфинал на турнира за Суперкупата на Испания с 90:80 точки.

"Кралският клуб", който печели трофея в последните му пет издания, изоставаше с 3 точки след първата четвърт, но още до почивката обърна развия на срещата срещу настоящия шампион на Испания и през второто полувреме не допусна Барселона да се върне в мача.

Нико Лапровитола от състава на "каталунците" беше най-резултатен с 27 точки, а за Реал Мадрид Джанан Муса се отличи с 24, Факундо Кампацо добави 17, а единствен с "дабъл-дабъл" в срещата беше Валтер Таварес, който реализира 13 точки и взе 11 борби.

Във финала утре баскетболистите на Чус Матео ще играят срещу победителя от другия полуфинал между Уникаха и Мурсия.