Брайтън победи Манчестър Юнайтед с 3:1 в гостуването си на стадион "Олд Трафорд" от петия кръг на Премиър лийг. Възпитаниците на Роберто де Дзерби напоследък са изключително успешни срещу "червените дяволи". "Чайките" постигнаха четвърти успех в последните 5 двубоя с 20-кратните първенци на Англия, започвайки серията на 7 май миналата година.

Бившият нападател на домакините Дани Уелбек откри в 20-та минута след асистенция на котдивоареца Симон Адингра. Паскал Грос удвои в 53-та, благодарение на подаване от ганайския защитник Тарик Лампти. Жоао Педро покачи в 71-та минута чрез нов пас на Лампти, а тунизийският полузащитник на Юнайтед Ханибал Мейбри оформи крайния резултат в 73-та с първото си попадение за домакините.

Брайтън е трети с 12 точки, а Манчестър Юнайтед е 12-и с 6. В следващия кръг "чайките" ще приемат Борнемут, а "червените дяволи" ще гостуват на новака Бърнли.