Националният отбор на Германия стигна дъното след поражението от Япония с 1:4 в контролен мач преди 5 дни.

Преди това играчите на Ханзи Флик бяха записали три загуби и едно реми в последните си 4 приятелски срещи – 2:3 срещу Белгия, 3:3 с Украйна, 0:1 срещу Полша и 0:2 срещу Колумбия.

Добавяме и отпадането от Мондиал 2022 през декември.

Закономерно 9 месеца преди домашното европейско първенство селекционерът беше освободен от поста си.

Само три дни по-късно обаче Бундестима показа ново лице и надигра Франция с 2:1.

А първия гол в срещата напомни за най-силните дни на "маншафта“.

Още в четвъртата минута на стадион "Сигнал Идуна Парк“ в Дортмунд играчите на временния наставник Руди Фьолер направиха 12 поредни паса, преди Томас Мюлер да реализира дебютното попадение в мача, завършил 2:1 за Германия.

12 паса в рамките на 42 секунди.

В зрелищната комбинация участваха общо 9 футболисти - Илкай Гюндоган, Емре Джан, Флориян Вирц, Лирой Сане, Джонатан Та, Антонио Рюдигер, Бенямин Хенрикс, Серж Гнабри и голмайстора Томас Мюлер.

Единствено централният бранител Никлас Цюле и вратаря Марк–Андре тер Стеген не взеха участие в головото шоу.

Следващата проверка на Германия е на 14 октомври срещу САЩ.