Алфред Финбогасон се появи в игра за последните 15 минути на срещата от квалификационна група "J" между Исландия и Босна и Херцеговина, за да стане герой за домакините.

Нападателят отбеляза победното попадение за крайното 1:0 малко, след като изминаха редовните 90 минути на срещата. През първото полувреме имаше само един точен изстрел към една от двете врати, а повечето голови положения бяха през вторите 45 минути.

Един Джеко и съотборниците му изпуснаха възможностите си да стигнат до ценни три точки, а в края на срещата Исландия Алфред Финбогасон със своя 17-ти гол за националния отбор донесе победата на домакините.

Двата отбора остават със 6 точки и са на цели 7 от евентуално класиране на Европейското първенство в групата, в която Португалия е лидер, а Словакия са втори. За Босна утехата е, че ще имат шанс заради представянето си в Лигата на нациите.