Без суперзвездата си Кристиано Роналдо, който пропусна мача заради натрупани жълти картони, националният отбор на Португалия постигна най-резултатната си победа в официални двубои.

Воденият от Роберто Мартинес отбор разгроми състава на Люксембург с 9:0. Гонсало Инасио и Гонсало Рамос само загатната какво ще се случи, след като реализираха по две попадения до края на първото полувреме.

Диого Жота на два пъти и Рикардо Орта изравниха резултата от приятелския двубой срещу Андора през ноември 2020 година. Бруно Фернандеш направи 8:0, с което Португалия изравни рекорда си за най-резултатна победа в официален мач от двубоя срещу Лихтеншайн през юни 1999 година, но Жоао Феликс в 88-та минута се разписа за крайното 9:0, с което оформи и историческата победа за Португалия.

Защитникът на ЦСКА - София Енес Махмутович участва 90 минути за Люксембург и видя новият рекорд за най-изразителна победа на Португалия да е именно във вратата на неговия тим.

След тази среща Люксембург остава близо до върха в класирането на група "J" със само две поражения, все от Португалия. Кристиано Роналдо и съотборниците му са лидер с 18 точки пред втория Словакия по пътя към Евро 2024.