В последния осминафинален двубой от Европейското първенство по волейбол за мъже, националният отбор на Полша победи Белгия с 3:1 гейма. Поляците затвърдиха добрата си форма от груповата фаза, която преминаха без загуба и никакви затруднения.

Тимът на Белгия, който се класира за елиминациите от четвъртото място в своята група, успя да спечели един гейм срещу Полша, но в крайна сметка бронзовите медалисти от предишното Европейско първенство триумфираха след 25:16, 25:17, 23:25 и 25:22.

На четвъртфиналите Полша ще се изправи срещу състава на Сърбия, който отстрани Чехия с 3:0 гейма и в повторение на мача за третото място на Европейското първенство преди 2 години. За разлика от тогава, сега само единият от тези два отбора ще играе полуфинал.