Националният отбор на Нидерландия постигна обрат при гостуването си на Ирландия и спечели срещата между двата отбора от квалификационна група "В" с 2:1 като гост.

Загубата означава, че домакините са със само 3 точки след 5 мача и надеждите им за участие на Европейското първенство в Гърмания другото лято са почти заличени. Франция е убедителен лидер в групата, а Нидерландия излезе на втората позиция след 4 изиграни мача с актив от 9 точки.

В Дъблин Адам Ида и Коуди Гакпо реализираха по един гол за двата отбора до 20-та минута от дузпи. Появилият се от скамейката Воут Вегхорст в началото на втората част, реализира победното попадение за Нидерландия в 56-та минута, с което "лалетата" продължават борбата с Гърция за второто място в групата.