Педро Акоста с Red Bull KTM Ajo спечели състезанието в клас Moto2 от световния шампионат по мотоциклетизъм в Мизано Адриатико и увеличи преднината си на върха в класирането.

Акоста направи силен старт, зае първо място в стартовата обиколка и остави зад себе си италианеца Селестино Виети от Fantic Racing и испанеца Арин Канет с Pons Wegow Los40. Тримата се откъснаха от останалите и Канет набра скорост за атака на втората позиция, но испанецът катастрофира в завой № 14 на 15-та обиколка. Мястото му на подиума зае Алонсо Лопес (CAG SpeedUp).

Акоста спечели с 6.305 секунди пред Виети, а Лопес изостана с 0.989.

Испанският пилот на Ред Бул е категоричен водач в подреждането с 211 точки и 34 пред Тони Арболино (Elf Marc VDS Racing Team), който зае четвъртото място на писта "Марко Симончели".

Трети в подреждането при пилотите е британецът Джейк Диксън (Inde GASGAS Aspar Team), който днес бе 12-и.