Домакинът Франция победи Нова Зеландия с 27:13 в откриващия мач от световното първенство, който се игра на пълните трибуни на "Стад дю Франс“. По този начин Нова Зеландия за пръв път в историята си допусна загуба в групова фаза на световно първенство. Франция от своя страна направи огромна крачка към спечелване на първото място в групата, в която са още Италия, Уругвай и Намибия.

Марк Телеа реализира най-бързото есе на Мондиал още във 2', но французите се окопитиха и успяха да обърнат резултата още преди почивката след три шута на Томас Рамос.

Втората част започна с ново есе на Телеа за гостите и с това приключи всичко качествено за "Ол Блекс". Франция доминираше до края на мача и с есета на Дамиан Пино и Мелви Жамине домакините дръпнаха сериозно в резултата и не допуснаха повече изненади.

Десетата юбилейна Световна купа по ръгби ще приключи на 28 октомври и ще се проведе в девет френски града - Сен Дени, Марсилия, Лион, Вилньов д'Аскю, Бордо, Сент Етиен, Ница, Нант, Тулуза.