Новак Джокович е на крачка от четвъртата си титла при мъжете от Откритото първенство на Съединените щати по тенис.

Шампионът в състезанието от 2011, 2015 и 2018 година се класира за финала в настоящото издание на надпреварата.

На полуфиналите носителят на рекордните 23 титли от турнири от Големия шлем сръбски тенисист, който е поставен под №2 в схемата на турнира, отстрани 47-ия в ранглистата Бен Шелтън от Съединените щати с 6:3, 6:2, 7:6(4). Мачът на централния корт "Артър Аш“ в Ню Йорк продължи 2 часа и 42 минути.

Джокович стигна до финала, като загуби по пътя си само два сета, срещу сънародника си Ласло Джере в третия кръг.

20-годишният Шелтън направи най-силния си сезон в Тура. Той стигна до четвъртфиналите на Окритото първенство на Австралия и вече е сред най-добрите 50 тенисисти в света (47-и), а след US Open ще влезе в "Топ 20".

Това бе първи мач между Джокович и Шелтън при професионалистите.

В мача за титлата сръбският тенисист, който следващата седмица ще се завърне на върха в ранглистата, ще играе срещу победителя от полуфинала между водача в схемата и настоящ №1 в света Карлос Алкарас от Испания и Даниил Медведев от Русия.