Отборът на Шотландия продължава победния си ход в квалификациите за Европейското първенство през 2024 година.

Тимът постигна пета победа в група "А“ от пет изиграни мача, като е с голова разлита 12:1.

В Ларнака отборът на Шотландия не остави шансове на тима на Кипър, побежадавайки с 3:0. Головете в мача паднаха до почивката.

Обичайният заподозрян Скот МакТоминей в 6-ата минута, Райън Портиъс в 16-ата и Джон МакГин, след асистенция на МакТоминей, в 30-ата минута оформиха класиката по шотландски.

В класирането в групата Шотландия е лидер, като има аванс от 9 точки пред втория – Испания, но и два мача повече изиграни мача.

Кипър е на последното място, като остава без спечелен мач и с четири загуби от четири мача.

В следващия си мач Шотландия ще има голямото си срещу Испания, като гостува.

Кипър гостува на Испания на 12 септември.