Отборът на Хърватия постигна втората си победа в квалификационната си кампания за финалите на Европейското първенство по футбол през 2024 година.

В третия си мач в група "D“  "шахматистите“ победиха в Риека Латвия с 5:0.

Домакините си решиха двубоя още до почивката, повеждайки с 3:0.

Бруно Петкович в 3-ата, Лука Иванушец в 13-ата, след асистенция на Петкович, и отново Петкович в 44-ата минута доведоха резултата до 3:0 за Хърватия.

През втората част Андрей Крамарич в 68-ата и Марио Пашалич добавиха по един гол за домакините, за крайното 5:0.

В четвъртия си мач в групата Хърватия, която е на второто място, гостува на третия - Армения на 11 септември. Двата тима са с равен актив – по 7 точки, но арменците са с мач повече.

Латвия записа четвъртата си загуба от четири изиграни мача, като е на последното място в групата. На 11 септември отборът приема Уелс.