Отборът на Испания победи като гост Грузия със 7:1 (познат резултат!) в квалификация за Европейското първенство през 2024 година.

На стадион "Борис Пейчадзе Динамо Арена“ в Тбилиси Алваро Мората откри головата фиеста на "Ла Фурия“ в 22-ата минута след асистенция на Марко Асенсио.

До края на първата част в 27-ата минута Соломон Кверквелия си забоде автогол в 27-ата, а последваха и попадения за гостите на Дани Олмо в 38-ата и на Алваро Мората в 40-ата минута.

В 49-ата минута Гиорги Чакветадзе върна един гол, но последваха още три във вратата на домакините. Автори на попаденията бяха отново Мората в 66-ата минута, Нико Уилямс в 68-ата, както и на 16-годишния Ламин Ямал в 74-ата.

За Ямал това бе дебютен гол за националния тим на Испания. Той стана и най-младият футболист в историята на националния отбор на Испания, записал участие в официален мач на отбора. Ямал направи това на 16 години и 57 дни.

За Испания това бе трети мач в група  "А" на квалификациите и втори успех.

Грузия регистрира втора загуба от четири изиграни мача, като има още победа и равенство.

Това е най-тежката загуба в историята за националния отбор на Грузия.

Преди този мач, през 1996 година Грузия губи от Румъния с 0:5, а през 2005 година от Дания с 1:6.

В следващия си мач Испания приема Кипър на 12 септември. На същия ден Грузия гостува на Норвегия.