Отборът на Полша постигна втори успех в група "Е“ от квалификациите за Европейското първенство през 2024 година.

В четвъртия си мач от квалификационната кампания поляцитге победиха във Варшава аутсайдера в групата Фарьорски острови с 2:0.

Голровете в мача паднаха след почивката и бяха дело на голямата звезда на отбора Роберт Леивандовски.

Нападателят на Барселона откри резултата в 73-ата минута след поредната си точно изпълнена дузпа.

В 83-ата минута Левадновски се възползва от подаване на Карол Швидерски и оформи крайното 2:0.

Поляците са трети в групата, като изостават с две точки от чиледа Чехия и с точка от втория – Албания.

Отборът на Фарьорските острови регистрира третата си загуба в квалификациите, като остава със само една спечелена точка.

В следващия сип мач, на 10 септември Полша има ключово гостуване на Албания.

Фарьорските острови приемат в същиуя ден Молдова.