Отборът на Унгария постигна ключов успех в квалификационна група "G“, в която е и България, от квалификациите за Европейското първенство през 2024 година.

Унгарците победиха като гости основния си съперник за първото място в групата – отборът нса Сърбия с 2:1.

Пред празните трибуни на стадион "Райко Митич“ в Белград двубоят започна лошо за гостите, след като бранителят на Хофенхайм Атила Салай си вкара автогол в 19-ата минута и Сърбия поведе.

Унгарците нанесоха своя удар в края на полувремето, като в 34-ата минута Барнабаш Варга изравни, а две по-късно Вили Орбан вкара зма 2:1 за Унгария.

Въпреки лекото си предвъзходство до края на мача, домакините така и не успяха да стигна поне до равенство.

За Унгария това е трета победа в групата, като отборът остава без загубен мач.

Сърбия регистрира първа загуба

В следващия си мач от квалификациите, на 14 октомври Унгария приема Сърбия. В своя следващ мач, на 10 септември сърбите гостуват в Литва.