Дания победи тима на Сан Марино с 4:0 като домакин в среща от група "H" на европейските квалификации за шампионата на "Стария континент", който е догодина в Германия.

"Червения динамит" отбеляза три гола в рамките на 14 минути - между 26-ата и 40-ата.

Техни автори бяха Пиер-Емил Хойберг, Йоаким Мееле и Йонас Винд. Кристиян Ериксен се отчете с две асистенции при попаденията на играчите на Волфсбург - Мееле и Винд.

Последното попадение дойде в 4-ата минута на добавеното време на мача. Отбеляза го Юсуф Поусен.

С победата Дания събра актив от 10 точки и дели второ място в класирането с тима на Словения.

Първи е съставът на Финландия. "Суоми" имат 12 точки след като днес постигнаха четвърта поредна победа.