Тимовете на Черна гора и Литва завършиха 2:2 в Каунас в среща от група "G" на европейските квалификации за Шампионата на Стария континент", който ще се проведе догодина в Германия.

Балканците трябваше да обръщат резултата след като домакините поведоха с гол на Гитис Паулаускас в 71-ата минута. Малко преди това попадение на Никола Кръстович, който донесе и успеха над България в Разград при мача с "лъвовете, беше отменен за гостите.

В крайна сметка Кръстович се разписа и в този мач. Това се случи в 78-ата минута след асистенция на играча на Лацио Адам Марушич. В 89-ата звездата на Атлетико Мадрид Стефан Савич отбеляза за 2:1 за Черна гора, но в 4-ата минута от продължението домакините от Литва изравниха чрез Федор Черних.

Така България вече е на дъното в класирането на група "G" с 2 точки, с колкото са и Литва. Черна гора имат 5 точки, а Унгария и Сърбия са на върха с по 7.

Те играят днес в Белград от 21:45 часа.