Димитър Кузманов достигна втория кръг на клей "Чалънджър"-а в австрийския град Тулн. Надпреварата е с награден фонд 118 хиляди евро.

30-годишният българин надигра представителя на домакините Денис Новак с 6:7(3), 6:2, 7:5 за 2 часа и 34 минути игра.

Кузманов навакса изоставане от ранен пробив в първия сет, за да си осигури тайбрек, но в него отстъпи с 3:7 точки. Това не го обезкуражи и във втория сет той напълно контролираше играта, за да го спечели с 6:2.

В решителната част сънародникът ни поведе с 4:2 гейма и имаше мачбол на свой сервис при 5:4, но го пропусна и позволи на Новак да материализира едва втория си пробив в мача.

Веднага след това българинът стигна до 4 възможности отново да поведе с брейк и при четвъртата го реализира, за да поведе с 6:5, а малко след това да си осигури и класирането във втори кръг.

В него Кузманов ще играе с поставения под № 7 Далибор Свърчина от Чехия. През май двамата премериха сили във Франкавила и пловдивчанинът спечели в два сета единствената среща помежду им.

Димитър Кузманов ще вземе 9 точки за световната ранглиста и 1900 евро.