Европейски шампион по волейбол при мъжете от турнира през 2019 година - Сърбия, спечели четвъртата си среща от група "А" на континенталния шампионат тази година, след като се наложи с чиста победа 3:0 над тима на Естония.

Сърбите, които преди две години останаха четвърти, са сред сигурните осминафиналисти от група "А", където е още и настоящият европейски шампион Италия.

Двата тима към момента са с еднакъв актив от точки. Естония остава с 2 и ще трябва да брани последната позиция в групата, която ги праща към плейофите, от Белгия и Швейцария.

В група "С" Нидерландия остави Дания без точка, след като спечели срещата по между им с 3:1 гейма и си гарантира място в плейофите.

В група "D" Румъния нанесе първо поражение на Франция и се изравни с тях по точки на върха, въпреки че французите са с мач по-малко. Другият тим от тази група, който е сигурен за осминафиналите, е Португалия, който успя да вземе два гейма на Турция.