Никола Цолов (ART Grand Prix) завърши на 13-о място в основното състезание на пистата "Монца“ за Гран при на Италия - десети, последен кръг за сезона от Формула 3.

Цолов финишира с общо време 47:12.114 минути, оставайки на 6.936 секунди от победителя Джони Едгар (Великобритания, MP Motorsport). Втори и трети са също британци - Зак О'Съливан (PREMA Racing) и Тейлър Барнард (Jenzer Motorsport).

Българинът потегли 8-и и се движеше между шеста и осма позиция, но извади лош късмет при рестарта след третата кола на сигурността. Преди това българският пилот получи и наказание от 5 секунди затова, че новият шампион Габриел Бортолето напусна пистата в първия двубой с него.

При рестарта в 16-ата обиколка Цолов беше ударен отзад от естонеца Пол Арон. Той излезе извън трасето и се върна в състезанието в дъното на "Топ 20", финиширайки в крайна сметка на 13-о място.

Никола Цолов, който дебютира във Формула 3 приключва на 22-о място в генералното класиране с 6 точки.