Финландия започна с победа група "В" на Европейското първенство по волейбол за мъже в Италия, България, Македония и Израел. Скандинавците спечелиха срещу Хърватия с 3:0 гейма във Варна.

Символичните домакини започнаха по-добре и поведоха с две точки, а след блокада и с 3 точки при 8:5. Финландците продължиха да трупат преднина, благодарение на грешки от хърватите и добрата си игра в атака, повеждайки с 5 точки при 12:7. След две отлични блокади хърватите намалиха изоставането си до две точки при 11:13. Финландците отвърнаха с блок и точка от атака и възстановиха аванса си от 4 точки. В края на гейма домакините поведоха с 5 при 19:14 и затвориха гейма с 25:19.

След две равенства в началото на втората част финландците отново показа по-добра игра в атака и защита, като поведоха с 6:3. Хърватите отвърнаха с 3 поредни точки и изравниха, но същото направиха и финландците, които се възползваха от грешки на гостите и отново дръпнаха с 3 за 9:6. След неточност на домакините при начален удар и блокада хърватите намалиха изоставането си до точка при 11:12. Финландия продължи да бъде по-настойчивият отбор и отново натрупа преднина, която след грешка в защита на хърватите стана 4 точки - 17:13, а малко по-късно и 5 - 19:14. До края на гейма финландците нямаха проблеми и взеха гейма отново на 19 точки.

Финландците влязоха по-добре и в третата част, повеждайки с 5:2, а след това и с 8:5, но допуснаха хърватите да изравнят при 10:10 след блокада. Последваха нови 3 равенства, след които Финландия отново поведе - 15:13. Скандинавците позволиха на хърватите да намалят изоставането си в края на гейма, но успяха да го вземат с 25:22 и съответно мача с 3:0.

След изиграването на първите 3 срещи в групата Финландия (3:0), Испания и Словения (с по 3:1) са с по една победа, а България (1:3) Украйна (1:3) и Хърватия (0:3) - с по едно поражение.

Утре мачовете в групата продължават. От 17:30 часа играят Украйна и Хърватия, а от 20:30 часа България излиза срещу Финландия във втория си двубой от надпреварата.