Ал Насър победи у дома Ал Шабаб с 4:0 в мач от четвъртия кръг на първенството на Саудитска Арабия.

Суперзвездата Кристиано Роналдо се разписа на два пъти за тима си от дузпа. Нападателят бе точен от бялата точка в 13-ата и 38-ата минута. Португалецът можеше да стигне до хеттрик, но отстъпи правото да изпълни трети наказателен удар на Абдулрахман Гариб.

Полузащитникът на Ал Насър обаче не можа да реализира дузпата в 80-ата минута на мача. За победителите се разписаха Садио Мане и Султан Ал-Ганам.

Гостите останаха с чове по-малко на терена в 79-ата минута след изгонването на Евер Банега.

Ал Насър вече има 6 точки и се изкачи на 6-о място във временното класиране на Висшата лига. Ал Шабаб има 2 точки и заема 17-а позиция.