Новакът в испанската Ла Лига Гранада постигна първа победа през новия сезион в третия кръг. Отборът надделя с 3:2 вкъщи срещу Майорка.

Бранителят Мигел Рубио откри в 12-та минута, благодарение на асистенция от Хосе Кайехон. Косовският нападател на гостите Ведат Муриджи пропусна да изравни за гостите от дузпа в 18-та минута. Майорка все пак се разписа в 38-та чрез Абдон Пратс, който получи подаване от Тони ЛатоБрайън Сарагоса изведе домакините напред в 46-та минута след пас на Жерард Гамбау. Албанецът Мюрто Узуни вкара трето попадение за Гранада в 70-та от наказателен удар. Португалският полузащитник Самуел Коща оформи крайния резултат в 87-та минута.

Гранада, който прекара миналия сезон в Сегунда дивисион, вече има 3 точки и е 14-и, а Майорка е 16-и с една.