Амиго Северозапад и шведският Йоребро завършиха наравно 3:3 в последния си трети двубой от Група “Б" на предварителните групи в Шампионска лига. Двата отбора завършиха с по 7 точки, а към момента скандинавците са първи с по-добра голова разлика. Само първият състав продължава напред. Все още не е ясно дали няма да се реши за класирането да се взимат предвид само срещи между първите три в групата. Тогава Амиго би бил на първа позиция и ще продължи напред.

През първата част българите откриха резултата в четвъртата минута чрез Петро Сенюк. 3 минути по-късно Цветелин Добричов удвои за Амиго. Бразилецът Ерик намали скоро след това. В края на първата част Сенюк получи втори жълт картон и трябваше да напусне предварително терена. По време на численото си предимство шведите изравниха с гол на Диас Алвес. В последните секунди на полувремето Алексей Степанов отново изведе домакините напред. В началото на втората част Миели оформи крайния резултат.

В първите си два мача българите победиха австрийския Линц с 4:1 и израелския Тел Авив Оулс с 6:1. Скандинавците също победиха тези съперници и днешният двубой бе решителен за продължаване към основния кръг.