Бешикташ победи с 3:2 като гост Динамо Киев в първия плейоф от Лигата на конференциите. Мачът се игра в румънската столица Букурещ заради войната в Украйна.

Венсан Абубакар откри за турците в 40-та минута от наказателен удар. Микола Шапаренко изравни в 60-та. Омар Коли даде отново преднина на гостите 4 минути след това. Назар Волошин изравни в 66-та, а Бахтийор Зайнутдинов оформи крайния резултат в петата минута от добавеното време.

В друг мач, игран по същото време румънският Сепси и норвежкият Бодьо Глимт завършиха наравно 2:2. Фарис Мумбаня откри в 19-та минута, Исник Алими изравни за домакините в 48-та от дузпа, а Патрик Берг отново изведе скандинавците в 69-та минута. Козмин Матей оформи крайния резултат в 81-та минута след втори наказателен удар.