Тимът на Алавес записа първи точки след изкачването си в Ла Лига за новия сезон 2023/24.

Тимът от "Страната на баските" победи като домакин Севиля с 4:3 на своя стадион "Мендисорота".

Луис Риоха откри резултата с гол в 7-ата минута. Само 8 по-късно Абделкадир Абкар си вкара автогол, с което изравни резултата. Гол на Ерик Ламера даде преднина на гостите в 41-ата минута, но до края на първата част Рубен Дуарте възстанови равенството.

Ветеранът Кике Гарсия отбеляза 2 гола в рамките на 5 минути в средата на втората част, с което донесе трите точки във Витория.

Севилци успяха да върнат още един гол чрез Рафа Мир в 7-ата минута на даденото от съдията продължение на мача.

С успеха Алавес излезнаха на 8-а позиция с 3 пункта, а Севиля са на предпоследното 19-о място без спечелена точка.