Победителката в турнира за Световната купа по шахмат при жените Александра Горячкина от Русия коментира пред ТАСС успеха си.

Във финала на турнира в Баку, Азербайджан Горячкина победи българката Нургюл Салимова с 1,5:0,5 точки след тайбрек. Преди това в двете партии по клачески шахмат двете шахматистки направиха ремита. Салимова пропусна да спечели втората партия.

"Във финала играх със здравословен проблем и не се чувствах добре – коментира Горячкина. – Заради това и в момента не изпитвам никакви емоции. Просто се радвам, че всичко приключи.

В тайбрека не бях излишно нервна. Много по-различно бе във втората партия по класически шахмат. В един момент отлично и технично Салимова успя да ме излъже. Бях загубила надежда, че ще успея да се спася. После, обаче, сякаш смениха съперничката ми – до 40-ия ход сякаш играх срещу един човек, а след това срещу напълно различен. Дори неочаквано останах с излишна фигура. Жалко, че това не успя да ми помогне“.