Световният №9 при тенисистите Тейлър Фриц от Съединените щати се класира за осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс“ в Синсинати, Съединени щати.

В мач от втория кръг на състезанието представителят на домакините отстрани 39-ия в ранглистата Лоренцо Сонего от Италия с 6:4, 7:6(1). Мачът продължи час и 44 минути.

Това бе седми мач между двамата при професионалистите, като Фриц постигна петата си победа и втора поредна. Това бе първи мач между двамата от 2021 година насам.

За място на четвъртфиналите Фриц ще играе срещу 66-ия в ранглистата Душан Лайович от Сърбия.

Двамата са играли само веднъж досега при професионалистите, като Лайович побеждава на четвъртфинал на турнира в Лион, Франция през 2018 година със 7:5, 6:1.