Националният ни отбор под 16 години загуби финала на Европейското първенство от Дивизия Б срещу Хърватия с 67:85 точки.

Още преди този мач българите вече си бяха осигурили място в Дивизия А догодина.

Юношите ни се бориха до последната минута за честта си и наваксаха доста от изоставането си през второто полувреме. Основната разлика се получи след няколко силни серии на хърватите в края на първата и началото на втората четвъртина.

Съперникът бе бърз и мощен в нападение, което затрудни България и почивката дойде при 47:30 за Хърватия.

След по-добра трета част сънародниците ни наваксаха част от изоставането, а в последната влязоха само с 13 назад, след като разликата бе 23 във втората четвърт.

Хърватите не оставиха нищо на случайността и с нова поредица отново вдигнаха разликата до 20 точки за крайния резултат.

Всички 12 играчи на България бяха на терена в този двубой, като Михаил Калинов и Калоян Колев завършиха с по 12 точки, 11 записа Ивайло Скрински и 10 - Александър Божков.