Националният отбор на България по баскетбол за девойки до 14 години завърши с победа участието си на силния турнир "Словения Бол". В последния си мач от надпреварата, който бе и директен за шестата позиция, българките надвиха Украйна със 78:71 точки след продължение в Словени Градец.

Баскетболистките, водени от треньорките Лилия Георгиева и Теодора Петрова, изоставаха почти през целия двубой, включително и с двуцифрена разлика. Момичетата обаче показаха характер, бориха се до последно и с отборна игра, и агресивна защита заслужиха успеха.

Украйна започна по-добре и след 10 минути игра се откъсна с 25:15. Последваха оспорвани следващи две части, в които българките на няколко пъти се доближаваха на 3-4 точки, но преди заключителния период изоставаха с 48:55.

При оставащи 3 минути националките стигнаха до пълен обрат. Съперникът бързо си върна водачеството, но тройка на Катрина Бозова 14 секунди преди края прати срещата в продължение при 69:69. В добавените минути България допусна само две точки в коша си и спечели мача.

Катрина Бозова бе най-резултатна за успеха с 18 точки, Габриела Коцева вкара 12, Деяна Станиславова завърши с 11, а по 10 точки добавиха Александра Атанасова и Фатме Кичукова.