Националният отбор на България за момичета U14 претърпя първа загуба на силния турнир Словения Бол. Тимът ни отстъпи на Унгария със 72:79 във втория си мач от група B.

Баскетболистките на Лилия Георгиева и Теодора Петрова поведоха с 18:13 след десет минути игра, но допуснаха спад след това и на почивката вече изоставаха с 32:43. Именно втората част се оказа и решаваща, тъй като до края момичетата ни показаха характер и 36 секунди преди края дори се доближиха само на 2 точки, но до нов обрат не се стигна.

Макар да изгубиха борбата, те демонстрираха по-точен мерник под коша, направиха по-малко грешки, но и изпуснаха 14 наказателни удара, което също даде своето отражение в края.

Катрина Бозова бе най-резултатна за България със 17 точки, 13 има Деяна Станиславова, а 12 добави Фатме Кичукова.

Последният двубой за отбора ни в груповата фаза е в петък (11 август) срещу Израел.