Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на турнира на клей в Куртя де Арджеш (Румъния) с награден фонд 15 хиляди долара.

Националът на България за Купа "Дейвис", който е поставен под №8 в схемата, победи във втория кръг квалификанта Филиберто Фумагали от Италия с 6:3, 6:4 за близо два часа игра.

Пьотр Нестеров навакса ранен пробив пасив, след което стигна до 5:2 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част изоставаше с 2:4 гейма, но успя да реализира обрат, с което си осигури мач на четвъртфиналите с водача и представител на домакините Сезар Крецу.

Никола Колячев загуби във втория кръг с 1:6, 4:6 от третия в схемата Лусиано Амброги (Аржентина).

Вчера Колячев постигна първа победа в кариерата си при мъжете в основна схема на турнирите на ITF.