Бенфика спечели своята девета Суперкупа на Португалия и първа от 2019-а година насам след успех с 2:0 над рекордьора по трофеи в надпреварата (23) - Порто.

Мачът се игра на неутрален терен - "Естадио Мунисипал де Авейро" в Авейро.

През първата част двата тима не си отбелязаха голове.

Резултатът откри световният шампион с Аржентина и завърнал се в тима - Анхел ди Мария. Това той направи в 61-а минута след асистенция на турчина Оркун Кьокджю.

Хърватинът Петър Муса покачи на 2:0 в 68-ата след пас на Рафа Силва. В 91-ата минута 40-годишният ветеран Пепе получи червен картон заради грубо нарушение срещу играч на Бенфика.

Въпреки това минута по-късно Порто отбеляза едно попадение чрез Галено, но след преглед от ВАР, то беше отменено заради игра с ръка.

В седмата минута на даденото от съдията продължение червен картон получи и треньора на Порто Серджо Консейсао.

Успехът е първи за Бенфика над Порто от октомври 2022-а година.

В последните 5 мача преди днешния Порто имаха превес с 4 към 1 успеха в дербито между двата клуба, но през последния сезон те завършиха точно след шампиона Бенфика в класирането на Примейра лига.