Третият в първенството на Саудитска Арабия - Ал Хилал, победи с 3:1 четвъртия през миналия сезон в местния шампионат Ал Шабаб във втория полуфинал от Шампионската купа на арабските клубове.

Ал Хилал, който също беше сред доста харчещите арабски клубове през това лято, постигна успеха си, въпреки че 70 минути игра с човек по-малко.

Едно от новите попълнения - Рубен Невеш, асистира на Мохамед Кано за първия гол още в деветата минута. Португалецът обаче беше заменен още преди да е изминал и половин час игра, след като Абдула Ал Маюф получи червен картон.

В добавеното време на първата част друг нов футболист на Ал Хилал - Сергей Милинкович-Савич, също направи асистенция, която доведе до втория гол.

Гостите върнаха един гол през втората част, но в края на мача Ал Хамдан оформи крайния резултат, с което класира Ал Хилал на финал в турнира, където ще се изправи срещу Кристиано Роналдо и Ал Насър.