Националният отбор на България за момчета U16 се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство по баскетбол в Дивизия "B", което се провежда в Питещ, Румъния. "Лъвчетата“ спечелиха групата си с перфектен баланс 4-0 след победа и в последния си мач срещу един от преките си конкуренти Швеция със 76:66.

Баскетболистите на Стойо Чолаков поведоха със 7 точки разлика след десет минути игра, а на почивката се откъснаха с 51:34. Преднината им скочи и до 21 точки след паузата и макар съперникът да се доближи само на 2, те удържаха водачеството си до последно.

Ивайло Скрински бе най-резултатен за успеха с 16 точки и 8 борби. Стефан Касабов записа 13 точки и 7 борби, а с 10 точки е Михаил Калинов.

Четвъртък е почивен ден на шампионата, а съперник на България на четвъртфиналите в петък ще бъде завършилият на второ място в група C.