Баскетболните национали на Сърбия, които се подготвят за предстоящото в края на месеца Световно първенство, победиха като гост друг участник на Мондиала - Гърция със 71:64 точки.

Въпреки че  западните ни съседи ще участват на Световното първенство без голямата си звезда - Никола Йокич, който изведе Денвър Нъгетс до титлата в НБА, сърбите се справиха със състава на Гърция, който успя само в четвъртата част на срещата за момент да се доближи и дори да изравни резултата.

Николаос Рогкаволулос беше над всички в мача с 19 точки. Богдан Богданович, който играе за друг тим в НБА - Атланта Хоукс, беше най-резултатен за сърбите с 15 точки, а Никола Милутинов и Марко Гудурич добавиха по 14.

Следващата контрола на четвъртфиналистите от миналото Световно първенство е срещу състава на Италия.