Женският национален отбор по футбол на Франция се класира безпроблемно за четвъртфиналите на Световното първенство, което се провежда в Австралия и Нова Зеландия.

Французойките спечелиха безпроблемно последния осминафинал, в който техен съперник беше сензацията на турнира Мароко. Футболистките от африканската страна, които дебютираха на световни футболни финали тази година, не успяха да се противопоставят на своя съперник и загубиха с 0:4.

Кадидиату Диани с гол и две асистенции в рамките на осем минути до средата на първото полувреме предреши изхода на този двубой. Южени Льо Сомер вкара две от попаденията. С второто в 71-та минута беше фиксиран и крайния резултат.

Женският национален отбор на Франция достига четвъртфиналите на Световно първенство на четвърти пореден Мондиал и в опит да повтори най-доброто си постижение - полуфинал от 2011 година, французойките ще играят в следващата фаза срещу домакина Австралия.