Националният отбор на България за момчета под 16 години записа още една победа на Европейското първенство в Дивизия B, което се провежда в Румъния. Тимът ни спечели и втория си мач в групата, побеждавайки Португалия със 70:59.

"Лъвчетата“ водеха почти през цялото първо полувреме, като изпуснаха преднината си само за кратко във втората част, а на почивката се оттеглиха при 32:29 в своя полза.

След паузата разликата на няколко пъти ставаше двуцифрена, като баскетболистите на Стойо Чолаков нямаха проблем да задържат водачеството си до последно.

Ивайло Скрински бе най-резултатен за успеха с 20 точки (4 тройки), а по 11 точки добавиха Стефан Касабов, Калоян Колев и Даниел Хинков (11 борби).

В неделя (6 август) България ще се изправи срещу Словакия, като срещата е от 13:00 часа.