Наставникът на Черно море Илиан Илиев сподели първите си впечатления от победата над Етър с 2:1 в четвъртия кръг от Първа лига. Треньорът на "моряците" бе изключително критичен към възпитаниците си, като според него първата част отборът е играл безлично, а на почивката е искал да замени всички.

"Успяхме да обърнем Етър, който не заслужаваше да загуби. Цяла седмица говорим колко тежък мач ни очаква. Отдавна не сме играли толкова безлично първо полувреме. Много трудно е по време на двубоя да промениш играта си. На полувремето казах на момчетата, че всички са за смяна. Исках постепенно да правя смените, за да не се разстрои повече играта. Изключително подценяване на срещата. Някои от момчетата започнаха да стъпват много тежко и това се отразява на играта. Хората, които се включват, най-вероятно ще започнат в следващия мач. Този път публиката ни помогна. Други години щеше да има освиркване. Продукцията ни през първото полувреме не бе добра. Един-два-три пъти като се спънеш в един камък, не говори добре. Трябва да влезем сериозно в двубоя със Славия. Очаква ни труден мач", призна той.

Варненци са първи в класирането с 10 точки от 4 мача, на 3 пред Локомотив Пловдив, който в неделя приема Левски.