Защитникътна Флуминензе Марсело причини неволно ужасяваща контузия на Лусиано Санчес от Архентинос Хуниорс.

Това стана в 58-ата минута на мача между двата отбора на стадион "Диего Армандо Марадона" в Буенос Айрес.

Марсело опита да преодолее Лусиано Санчес, но загуби контрол над топката и го настъпи несъзнателно с опорния крак в горната част на пищяла.

Коляното на аржентинеца поддаде, а кракът му зае неестествена позиция, оставяйки го в безпомощно състояние на терена.

Той бе отведен веднага в болница за лечение, което ще продължи между 9 месеца и една година.

Бившият бразилски национал получи червен картон, напусна терена със сълзи на очи и след това изрази подкрепата си към футболиста на домакините .

"Днес преживяхме кошмар. Неволно нанесох много тежка травма на мой колега. Желая му бързо възстановяване", заяви Марсело в Туитър.

От Флуминензе също изразиха подкрепата си към Санчес: "Изразяваме нашата солидарност към защитника на Архентинос - който бе контузен в инцидент по време на мача".

Иначе първият осминафинал от Копа Либертадорес завърши 1:1, а головете реализираха Габриел Авалос за Архентинос Хуниорс и Самуел Шавиер за гостите.