Бразилският Коринтианс успя да постигне обрат срещу аржентинския Нюелс Олд Бойс в първата среща от осминафиналния плейоф на Копа Судамерикана. Родният тим на суперзвездата Лионел Меси поведе с гол на полузащитника Маркос Портийо в добавеното време на първото полувреме.

През втората част Коринтианс успя да постигне обрат в рамките на по-малко от 10 минути, след като в 57-та Юри Алберто изравни от дузпа, а 8 по-късно Усли оформи крайния резултат.

Друг аржентински отбор - Дефенса и Хустисия постигна обрат като гост в Еквадор, побеждавайки местния Емелек с 2:1. Носителят на трофея в Копа Судамерикана за 2020 година изоставаше в резултата повече от 80 минути, след като допусна гол в началото на мача, но в 87-та изравни чрез Фернандес, а в добавеното време на срещата Гастон Тони донесе победата за гостите.

В друга среща бразилският Фортелеза победи Либертат като гост с 1:0.