Ливърпул спечели с 4:0 срещу Лестър в контрола, която е част от подготовката на двата отбора за новия сезон. Дарвин Нунес, Боби Кларк, Диого Жота и Бен Доук бяха точни за "червените", които отново вкараха 4 пъти в четвърти пореден мач след тези срещу Саутхемптън, Карлсруе и Гройтер Фюрт.

Ливърпул започна двубоя по-бавно от очакваното, но към края на първото полувреме мърсайдци вкараха 3 попадения. Първият гол падна след половин час игра, когато удар на Диого Жота бе отразен от вратаря на Лестър, но топката попадна в краката на Дарвин Нунес и той откри необезпокояван за 1:0. В 35-та минута Боби Кларк удвои преднината на "червените", а 3 по-късно точен бе и Жота. Той получи топката от Мохамед Салах и утрои с глава.

Бен Доук оформи крайното 4:0 в 64-та минута. Доминик Собослай центрира от ъглов удар и топката бе отклонена от Жоел Матип на пътя на шотландеца, който бе точен с четвъртото попадение.

Миналият сезон Лестър изпадна от Премиър лийг в Чемпиъншип, а Ливърпул завърши пети.

Подготовката на Ливърпул ще продължи в сряда, когато възпитаниците на Юрген Клоп ще играят с Байерн Мюнхен.